کد خبر: 3684
284
1399/04/14 - 10:12


نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به وضعیت شیوع کرونا گفت:

مردم به خودشان رحم کنند

در اوایل تعداد بیماران در استان انگشت شمار بود ولی امروز به علت رعایت نکردن بهداشت فردی این بیماری تشدید شده و آسیب‌های زیادی خواهیم دید

پایگاه خبری صدای زنجان

پایگاه خبرص صدای زنجان- نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: مردم با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به خودشان و کادر درمان رحم کنند.

آیت‌الله شیخ علی خاتمی با بیان اینکه کرونا امروز در استان زنجان به وضعیت هشدار رسیده است، گفت: ویروس کرونا یک واقعیت است و باید آن را جدی بگیریم.

وی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مساجد استان را یادآور شد و اظهار کرد: متدین به مسائل دینی و اعتقادی بسیار مقید بوده و فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت می‌کند و از همان روزهای نخست شیوع این بیماری همکاری خوبی داشتند و واقعیت کرونا را درک کردند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با اشاره به اینکه ویروس کرونا در استان زنجان نسبت به سایر استانها دیرتر شروع شد، گفت: کرونا مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و باید همه آحاد جامعه در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری لازم را با مدافعان سلامت و مسئولین داشته باشند.

خاتمی تاکید کرد: در اوایل تعداد بیماران در استان انگشت شمار بود ولی امروز به علت رعایت نکردن بهداشت فردی این بیماری تشدید شده و آسیب‌های زیادی خواهیم دید.

وی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستانها و تخت‌های آی سی یو محدود است، افزود: در حال حاضر تخت های آی سی یو در استان پر شده است و مردم باید شرایط را درک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با یادآوری فعالیت شبانه روزی و بی وقفه کادر درمانی استان زنجان در مبارزه با بیماری کرونا، گفت: مدافعان سلامت و کادر درمانی خسته و فرسوده شده‌اند و چهار ماه است که شب و روز کار می‌کنند.

خاتمی لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را مورد تاکید قرار داد، گفت: از مردم درخواست می‌کنم به خودشان و کادر درمانی رحم کنند و با رعایت پروتکل های بهداشتی کمک کنند تا این بیماری منحوس از بین برود.

وی با بیان اینکه مسئولان تلاش زیادی برای کنترل و درمان این بیماری انجام می دهند، تصریح کرد: کشورهای ابر قدرت هم که ادعای پیشرفت داشتند درگیر این بیماری هستند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، گفت: اگر فردی بهداشت را رعایت نکند در قبال مردم دینی بر گردن دارد. طی چند روز گذشته برگزاری مراسم های عروسی و عزا باعث شده زنجان به وضعیت هشدار در زمینه کرونا برسد.

خاتمی با انتقاد از رفتار برخی شهروندان زنجانی در برگزاری مراسم های جشن و عزا و مهمانی های خانوادگی، گفت: با وجود همه هشدارها و درخواست ها برای رعایت اصول بهداشتی، برخی شهروندان توجهی به این موضوع ندارند و این امر باعث توسعه بیماری در استان شده است./ مهر/ 940

انتهای پیام


صدای زنجانشیخ علی خاتمیامام جمعه زنجانرفتار کرونایی
sedayezanjannews.ir/nx3684
نام
ایمیل
نظر*


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»