کد خبر: 510
531
1397/02/05 - 19:46


پاسخ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به همه سؤال‌های صدای زنجان درباره شایعه ارتباط استیضاح وزیر کار با تغییر در معاونت امور تعاون اداره‌کل استان:

«نه»

محمدرضا یوسفی: در تصمیمم راسخ هستم

پایگاه خبری صدای زنجان

مهدی سهرابی- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پاسخ به سؤال خبرنگار صدای زنجان درباره شایعه ارتباط تغییر در معاونت امور تعاون این اداره‌کل با استیضاح وزیر کار در آخرین روزهای سال گذشته، ضمن رد این موضوع، تأکید کرد که این دو موضوع ارتباطی به هم ندارند و شاید هم‌زمانی آن‌ها این شائبه را به‌وجود آورده است و از سویی دیگر بر تصمیم خودم برای این تغییر راسخ هستم.

محمدرضا یوسفی صبح دیروز در نشست خبری که به بهانه آغاز هفته گرامی‌داشت کارگر برگزار شد، افزود: «انتخاب تیم کاری حق هر مدیری‌ست و این مسئولیت‌ها هم مادام‌العمر نیستند. سال گذشته در سطح مدیران‌کل استان تغییرات زیادی رخ داد که حتی عمر مدیریتی برخی مدیران کناررفته به یک سال هم نرسید.»

یوسفی تأکید کرد: «آقای دنیایی(معاون سابق امور تعاون) نزدیک به سه سال معاون امور تعاون بودند و تغییرشان غیرطبیعی نبود. من از این تعجب می‌کنم که چرا در تغییر مدیران در چنین سطحی این حساسیت‌ها وجود دارد در حالی که مدیران زیادی در سطوح بالاتر در استان تغییر کردند و کسی به آن‌ها نپرداخت اما مدتی‌ست تغییر در معاونت امور تعاون اداره‌کل خبرساز شده است.»

وی درباره دلیل این تغییر نیز اظهار کرد: «تغییر آقای دنیایی بدین معنی نبود که به وظیفه خودشان عمل نمی‌کردند. تغییر در معاونت امور تعاون هیچ ارتباطی به استیضاح وزیر کار در اواخر سال گذشته ندارد و تنها هم‌زمان بودن این دو رخداد این شائبه را ایجاد کرده است، در حالی که موضوع تغییر چند هفته قبل از استیضاح مطرح بود.»

یوسفی در مورد این شایعه که تغییر اخیر برای جبران همکاری یکی از نمایندگان استان در رسیدن وی به مدیرکلی کار استان انجام شده است، نیز تصریح کرد: «هیچ‌کدام از نمایندگان استان در رسیدن من به مدیرکلی نقش نداشتند و هیچ‌گاه برای رسیدن به میز و مقام با کسی یا نماینده‌ای مذاکره نمی‌کنم.»

این مسئول ادامه داد: «دلیل رفتن آقای دنیایی تنها مسائل فنی و درون‌سازمانی‌ست. در سال جاری برنامه‌هایی دارم که فکر می‌کنم آقای پاک‌منش(سرپرست فعلی معاونت امور تعاون اداره‌کل) توانایی انجام این برنامه‌ها را دارند و اکثر فعالان حوزه تعاون استان از حضور او در این معاونت خوشحال هستند. من از آقای پاک‌منش حمایت می‌کنم همان‌طور که از آقای دنیایی حمایت کردم.»

وی به نامه معاون امور تعاون وزیر کار درباره این تغییر که چند روز پس از این اتفاق منتشر شد نیز اشاره کرد و گفت: «در همین زمینه نامه‌ای از سوی معاون وزیر در امور تعاون به اداره‌کل ارسال شد که عده‌ای در فضای مجازی از آن سوءاستفاده کردند و در این مورد پیگیری قانونی را برای خودم محفوظ می‌دانم. اگر برخی فکر می‌کنند من با این فضاسازی‌ها از تصمیم خودم منصرف می‌شوم باید بدانند که در تصمیمم راسخ هستم.»

واپسین روزهای سال گذشته هم‌زمان با استیضاح وزیر کار که با رأی نزدیک موافقان و مخالفان به وزارت خود ادامه داد، معاون امور تعاونِ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تغییر کرد و بلافاصله موضوع ارتباط این دو اتفاق در استان مطرح شد.

شایعه‌ها از این قرار بود که 2 نماینده از پنج نماینده استان برای دادن رأی اعتماد دوباره به وزیر کار، موضوع تغییر در معاونت امور تعاون اداره‌کل استان را مطرح کرده بودند و پس از اطمینان از این تغییر به وزیر رأی اعتماد دادند.

در این میان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سرپرست جدید معاونت امور تعاون اداره‌کل کار استان و نماینده خدابنده در مجلس هرگونه دخالت در این موضوع را رد کرده‌اند اما علی وقف‌چی نماینده زنجان و طارم در مجلس به‌عنوان دیگر نماینده استان که بنا بر شایعه‌ها در این تغییر نقش دارد تاکنون اظهار نظری در این زمینه نداشته است و از سویی دیگر معاون سابق امور تعاون اداره‌کل کار استان ارتباط استیضاح وزیر با تغییرش را تأیید می‌کند.

 

#مدیرکل تعاون زنجان، استیضاح وزیر کار، پاک‌منش، دنیایی

اقدام کننده: روزنامه صدای زنجان

sedayezanjannews.ir/nx510
نام
ایمیل
نظر*


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»