کد خبر: 11593
1403/01/26 - 11:52


برای اولین بار در زنجان؛

عمل جراحی ترمیم دنده‌های شکسته در بیمارستان آیت‌‌الله موسوی انجام شد

عمل جراحی ترمیم دنده‌های شکسته، روز گذشته برای اولین بار در بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان توسط دکتر بابک قره‌داغی فوق‌تخصص جراحی قفسه سینه انجام شد

پایگاه خبری صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان نیوز/ عمل جراحی ترمیم دنده‌های شکسته، روز گذشته برای اولین بار در بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان توسط دکتر بابک قره‌داغی فوق‌تخصص جراحی قفسه سینه انجام شد.
دکتر قره‌داغی در خصوص این عمل جراحی اظهار کرد: بیمار، خانم جوان ۳۰ ساله‌ای بود که دچار شکستگی ۷دنده سمت راست، کوفتگی ریه و جابجایی و فرورفتن دنده‌ها در پارانشیم ریه (بافت‌های زنده‌ی ریه) در اثر حادثه ترافیکی شده بود.
وی با بیان اینکه طی این عمل جراحی، ترمیم دنده‌های شکسته‌ی بیمار و ثابت کردن استخوان‌ها در محل خود انجام شد، افزود: این عمل جراحی، ریسک عفونت، تجمع چرک در اطراف ریه و لخته شدن خون در قفسه سینه را به حداقل می‌رساند و باعث می‌شود ظرفیت‌های تنفسی بیمار به حالت عادی برگشته و در آینده مشکل‌ساز نشود.
دکتر قره‌داغی، یکی از مزایای این عمل جراحی را به حداقل رساندن تعداد روزهای بستری بیمار عنوان کرد و گفت: اگر عمل انجام نمی‌شد، بیمار باید به مدت یک یا دو هفته و حتی بیشتر، در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری می‌شد در حالی که با انجام این عمل جراحی، بیمار حداکثر یک الی دو روز نیاز به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه دارد و پس از آن ظرف ۷ الی ۸ روز ترخیص می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با انجام این عمل جراحی، بیمار می‌تواند سریع‌تر به کار و فعالیت خود بازگردد و علاوه بر آن از فیزیوتراپی‌ها و آندوسکوپی‌های مکرر بی‌نیاز می‌شود و بدشکلی ظاهری که از شکستگی دنده‌ها به جا می‌ماند، به طور کامل اصلاح می‌شود.

اقدام کننده: ایرج_رفیعی

صدای زنجانعمل جراحیترمیم دندهبیمارستان آیت‌الله موسوی
sedayezanjannews.ir/nx11593


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»