کد خبر: 11860
1403/03/05 - 9:55


مدیر فرودگاه زنجان خبر داد؛

اعزام حاجیان زنجانی با ۶ پرواز به سرزمین وحی

مدیر فرودگاه زنجان گفت:طبق برنامه اعلام شده و با رفع موانع، حجاج زنجانی با ۶ پرواز عازم سرزمین وحی می‌شوند

پایگاه خبری صدای زنجان
پایگاه خبری صدای زنجان نیوز/ مدیر فرودگاه زنجان گفت:طبق برنامه اعلام شده و با رفع موانع، حجاج زنجانی با ۶ پرواز عازم سرزمین وحی می‌شوند.

محمد جواد یگانه افزود: بر این اساس یک هزار و ۳۹۸ زائر از فرودگاه استان به سرزمین وحی رهسپار می شوند. برگشت حاجیان زنجانی نیر در قالب ۶ پرواز طی روزهای هشتم، نهم و ۱۰ تیر امسال صورت خواهد گرفت.

مدیر فرودگاه زنجان افزود: پیش از این احتمال لغو پرازهای حاجیان از فرودگاه استان وجود داشت که با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی استاندار این مشکل برطرف شد.

یگانه به موضوع برقراری پروازهای هوایی استان به فرودگاه های دیگر، گفت: این مهم از سوی فرودگاه زنجان و متولیان امر به ویژه استانداری در حال پیگیری است، اما مشکل اصلی به کمبود هواپیما باز می گردد.

گفتنی است؛ پیش از این استاندار زنجان در توئیتی از بروز مشکل و احتمال اعزام حاجیان از فرودگاه امام خمینی تهران خبر داده بود که پیگیری به ثمر نشست به طوری که با رفع مشکل، یکی از ۲ هواپیمای مجوز گرفته به پروازهای زنجان اختصاص یافته است.

به گفته مدیر فرودگاه زنجان، این فرودگاه در سال ۱۴۰۲ به ۲۴۰ پرواز مسافربری داخلی و خارجی با ۲۰ هزار و ۸۴۳ مسافر و ۹۸۲ پرواز غیر مسافری خدمات ارایه کرد.

یگانه افزود: در سال ۱۴۰۱ نیز از این فرودگاه ۳۲ پرواز مسافربری داخلی و خارجی با سه هزار و ۳۷۹ مسافر انجام و به هزار و ۳۷۲ پرواز غیرمسافری خدمات ارایه شده بود.

فرودگاه زنجان در سال ۷۹ در زمینی به وسعت ۴۰۰ هکتار ایجاد شد اما برقراری پروازها در آن طی بیش از ۲۰ سال گذشته با فراز و نشیب های متعددی همراه بود به طوری که در این مدت تنها به صورت مقطعی برخی پروازها از جمله مشهد مقدس، عتبات عالیات، سفرهای حج تمتع و عمره از آن انجام می شد و در بسیاری از ایام سال پروازهای آن تعطیل بود تا اینکه به همت دولت سیزدهم فعالیت آن از سر گرفته شد.

اقدام کننده: ایرج_رفیعی

صدای زنجانحجاعزام حاجیانفرودگاه زنجان
sedayezanjannews.ir/nx11860


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»