کد خبر: 3899
22
1399/05/11 - 11:6


امام جمعه زنجان:

سوالات نمایندگان مجلس از مسئولان دولتی، نباید همراه با پرخاشگری و توهین باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام خود به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در دیدار اخیر خود با نمایندگان مجلس، منشور تذکراتی داشتند که امیدواریم نمایندگان، سرلوحه رفتار و کردار خود قرار دهند.

پایگاه خبری تحلیلی صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام خود به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در دیدار اخیر خود با نمایندگان مجلس، منشور تذکراتی داشتند که امیدواریم نمایندگان، سرلوحه رفتار و کردار خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام علی خاتمی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق مردم، مطالبات و سوالاتی از مسئولان دولتی دارند اما این مطالبات نباید همراه با پرخاشگری و توهین بلکه باید در سایه تعامل و وحدت باشد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که مجلس یازدهم، مظهر امید و انتظار مردم بوده و یکی از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس دوران انقلاب هست که این تعبیر، بزرگترین سرمایه برای نمایندگان است.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: جلساتی با نمایندگان منتخب مردم استان زنجان در مجلس یازدهم داشته و از آن‌ها خواستیم که مجمع نمایندگان را تشکیل دهند که این مجمع تاکنون سه جلسه رسمی برگزار کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در پاسخ به اینکه بیان مطالبات مردم توسط امامان جمعه چگونه باید باشد، گفت: امام جمعه نباید لیدر حزب، گروه و جناح باشد بلکه باید سرباز ولایت و خادم مردم باشد.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند امام جمعه در میان جبهه طرفدار اسلام و غیرطرفدار اسلام باید موضع صریح و روشن به نفع جبهه طرفدار اسلام بگیرد.

حجت‌الاسلام خاتمی تصریح کرد: امام جمعه، پدر معنوی آن شهر و منطقه بوده و موضع‌گیری‌اش باید همراه با پرخاشگری نباشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر موضع‌گیری، همراه با پرخاشگری باشد، تاثیر صحبت را از بین برده و امام جمعه را از عدالت بیرون می‌کند.

حجت‌الاسلام خاتمی با تاکید بر اینکه موضع‌گیری امام جمعه باید ابلاغ مبین باشد، افزود: این بیان هرچه محبت‌آمیزتر باشد برای جامعه، بهتر است.

استان زنجان دارای چهار حوزه انتخابیه و پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی است که چهار نماینده در انتخابات دوم اسفند سال گذشته انتخاب شده و انتخاب یکی از نمایندگان حوزه انتخابیه زنجان و طارم به دور دوم کشیده شده است. /ایرنا/

انتهای پیام


صدای زنجانامام جمعه زنجاننمایندگان مجلسرهبر معظم انقلاب
sedayezanjannews.ir/nx3899
نام
ایمیل
نظر*


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»