کد خبر: 12075
1403/03/30 - 10:45


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

170طرح آبرسانی روستایی در زنجان به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: 270 پروژه آبرسانی روستایی در استان زنجان در برنامه اجرا قرار دارد که 170 پروژه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد

پایگاه خبری صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان نیوز/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: 270 پروژه آبرسانی روستایی در استان زنجان در برنامه اجرا قرار دارد که 170 پروژه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

علی محمد نادرخانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اظهار کرد: در دولت سیزدهم آبرسانی به 510 روستا در استان زنجان در برنامه قرار گرفت که تا کنون 230 روستا آبرسانی شده و 280 روستا نیز در نوبت آبرسانی قرار دارند.

وی افزود: به دلیل تغییر وضعیت بارش ها و کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری تعداد 50 روستا نیز به 280 روستای نیازمند آبرسانی در استان افزوده شده که با برنامه ریزی های انجام شده در کوتاه مدت و میان مدت مشکل آب آشامیدنی این روستاها حل خواهد شد.مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان بیان کرد: این 330 روستا در چهار اولویت روستاهای دارای مشکل دائمی، فصلی، روستاهای فاقد تاسیسات و روستاهای دارای شبکه فرسوده، آبرسانی می شوند.

نادرخانی با اشاره به اینکه از مجموع 21 شهر استان 8 شهر دارای تنش آبی بودند، گفت: با حفر و تجهیز 35 حلقه چاه طی سال گذشته و امسال، مشکل تنش آبی در این شهرها برطرف شد.وی گفت: علیرغم کاهش ورودی آب به سدهای استان با مدیریت تقاضا به جای مدیریت تامین، بخش عمده ای از مشکل کم آبی در شهرها و روستاهای استان رفع شده که با استمرار این روند شاهد کاهش بیشتر مشکلات در این بخش خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان یادآور شد: اصلاح رفتار مشترکین، استفاده از تجهیزات کاهنده، شناسایی انشعابات غیرمجاز و تحقق مصرف بهینه آب از جمله مصادیق مدیریت مصرف است.

اقدام کننده: ایرج_رفیعی

صدای زنجانآب رسانیمیزان بارشحلقه چاه
sedayezanjannews.ir/nx12075


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»