کد خبر: 5473
87
1400/01/18 - 12:0


پیکر محیط‌بانان شهید زنجانی در خاک آرام گرفت

پیکر محیط بانان این استان که در حین انجام وظیفه، آسمانی شدند امروز در میان حزن و اندوه خانواده، همکاران و دیگر اقشار مختلف مردم، تشییع و به خاک سپرده شد

پایگاه خبری صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان- پیکر محیط بانان این استان که در حین انجام وظیفه، آسمانی شدند امروز در میان حزن و اندوه خانواده، همکاران و دیگر اقشار مختلف مردم، تشییع و به خاک سپرده شد.

سرپرست روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: پیکرهای مطهر شهیدان میکائیل هاشمی و مهندس مهدی مجلل» که در راه حفاظت از محیط زیست و سرمایه های طبیعی کشور در این استان به درجه رفیع شهادت نایل شدند در بهشت زهرا (س) شهر زنجان، آرام گرفتند.

علی مرشدی افزود: شهید هاشمی متولد ۱۳۵۸ و با بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت و شهید مجلل نیز متولد ۱۳۶۶ و افزون بر هفت سال خدمت، متاسفانه دوشنبه شب، ۱۶ فروردین ماه در حین تعقیب و گریز شکارچیان غیرمجاز بر اثر درگیری و شلیک گلوله از سوی این متخلفین، آسمانی شدند.

وی اظهار داشت: شهید مجلل مجرد و شهید هاشمی دارای همسر و یک فرزند پسر هفت ساله است و اکنون نیز همسرش باردار است که متاسفانه این شهید گرانقدر نتوانست تولد فرزند دوم خود را ببیند.  

مرشدی تصریح کرد: خبر شهادت این ۲ محیط بان زنجانی، خانواده بزرگ محیط زیست را شوکه کرد و باور اینکه این عزیزان دیگر در میان ما نیستند بسیار سخت و غم انگیز است و امیدواریم مسببان این عمل غیرانسانی که از سوی عوامل انتظامی استان زنجان دستگیر شده اند هرچه زودتر به سزای اعمال جنایتکارانه خود برسند.

این ۲ محیط بان، نخستین شهدای حفاظت محیط زیست استان زنجان هستند که در راه خدمت و انجام وظیفه به خیل شهدا پیوستند که یاد و نامشان برای همیشه، جاودانه خواهد ماند.

این ۲ محیط بان، دوشنبه شب و در حین عملیات تعقیب و گریز شکارچیان خاطی و غیرمجاز در منطقه حفاظت شده فیله خاصه که از سال ۸۶ جزو مناطق شکار ممنوع استان زنجان اعلام شد و وسعت آن نیز ۱۱۰ هزار و ۵۳۲ هکتار است به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

انتهای پیام/

منبع: ایرناصدای زنجانمحیط بانان شهیدمحیط زیست زنجان
sedayezanjannews.ir/nx5473
نام
ایمیل
نظر*


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»