کد خبر: 11878
1403/03/06 - 14:40


مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان :

۲ موزه در شهر زنجان ساخته می‌شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: طبق آمار در 10 ماه گذشته از 62 کشور دنیا، گردشگر به استان زنجان سفر کرده‌اند که سفر 60 درصد آنها توریستی و بخشی دیگر کاری بود و چهار درصد مسافران برای تحصیل و امور مربوط به سلامت در زنجان حضور یافتند

پایگاه خبری صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان نیوز/  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: طبق آمار در 10 ماه گذشته از 62 کشور دنیا، گردشگر به استان زنجان سفر کردهاند که سفر 60 درصد آنها توریستی و بخشی دیگر کاری بود و چهار درصد مسافران برای تحصیل و امور مربوط به سلامت در زنجان حضور یافتند.

سعید صفوی، با اشاره به فعالیت ستاد خدمات سفر، اظهار کرد: بر مبنای آمار رسمی و مطابق سامانه آنلاین بلیتفروشی کشور بین 259 موزه و پایگاهی که تحت پوشش وزرات میراث فرهنگی است، موزههای استان زنجان بویژه موزه رختشویخانه، باستانشناسی و پایگاه جهانی سلطانیه جزو پربازدیدکنندههای کشور بودند، یعنی جزو 50 موزه پربازدیدند.

وی با اشاره به اینکه این آمار، رسمی و دقیق است، گفت: حتی کسانی که بازدید رایگان و نیمبها داشتند براساس شیوهنامه در سامانه خرید بلیت ثبت شدهاند. از این نظر، توسعه موزهها در شهر و استان زنجان یکی از اولویتهای میراث فرهنگی است.

صفوی با اشاره به رتبه 12 کشوری استان زنجان در آمار گردشگری، ادامه داد: در دو نقطه شهر زنجان، ساخت موزه مکانیابی شده است.

او با اشاره اینکه یکی از این موزهها، موزه بزرگ زنجان است و یک مجموعه دیگر حدود 2000 مترمربعی برای ساخت موزه و ساختمان اداره کل میراث فرهنگی واگذار شده است، اظهار کرد: این زمین در قالب مولدسازی بود و امیدواریم 2 تا 3 سال آینده، شاهد توسعه موزههای شهر زنجان باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با بیان اینکه هر موزهای چه وابسته به وزارت میراث فرهنگی و چه غیروابسته، با مجوز میراث فرهنگی فعالیت میکند، افزود: بهرهبرداری از موزه دفاع مقدس که قرار بود فاز اول آن سوم خرداد انجام شود، به علت شهادت رئیس جمهور و همراهان به زمان دیگری موکول شد.

وی با اشاره به موزههای سلامت و فرهنگ آموزش و پرورش، بیان کرد: استان زنجان کشش این را دارد که موزهها را در آن توسعه دهیم و این اقدام جزو گامها اساسی است.

صفوی با بیان اینکه برای گردشگری سلامت یکسری مولفه و ساز و کارهایی لازم است، گفت: سه بیمارستان زنجان میتواند آن استاندارد و شاخصها را به خود اختصاص دهد، نشستهای مشترک با علوم پزشکی داریم و در اینباره، اقداماتی در حال انجام است.

او افزود: فضا برای اسکان مسافران و مهمانان در مجموعههای هتلی زنجان نداریم و یکی دیگر از اولویتهای استانداری و میراث فرهنگی جذب سرمایهگذار برای توسعه هتلهاست. در این راستا، سرمایهگذار خوب جذب شده است.

اقدام کننده: ایرج_رفیعی

صدای زنجانمیراث فرهنگیموزهمجموعه گردشگری
sedayezanjannews.ir/nx11878


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»