کد خبر: 3907
24
1399/05/11 - 15:54


دریافت چک و سفته از کارگر ممنوع

سوءاستفاده از چک و سفته سفید امضا برای کارفرمایان شش ماه تا سه سال حبس دارد

پایگاه خبری تحلیلی صدای زنجان

پایگاه خبری صدای زنجان- یک کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت:کارفرمایان چک و سفته ضمانت را از کارگران برای جلوگیری از شکایات احتمالی می‌گیرند که این اشتباه است

وحید حاجی زاده کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی اظهار کرد: سوء استفاده از چک و سفته سفید امضا برای کارفرمایان شش ماه تا سه سال حبس دارد.

او با بیان اینکه کارفرمایان چک و سفته ضمانت را از کارگران خود برای جلوگیری از شکایات احتمالی آن‌ها میگیرند که این اشتباه بزرگی است، گفت: به دلیل آنکه حتی اخذ چک و سفته ضمانت نمی‌تواند از شکایات کارگران جلوگیری کند.

او ادامه داد: کارفرمایان چک و سفته ضمانت را سفید امضا دریافت می‌کنند و با تصور اینکه هر زمان خواستند علیه کارگران اقدام کنند و این اشتباه بزرگ باعت می‌شود تا در زمان شکایت علیه کارگر، برعکس جریان، خود کارفرما محکوم به زندان شود.

حاجی زاده با بیان اینکه کارفرمایان بدون اینکه پیش بینی ترک کار و خسارت مربوطه را در قرارداد کار اولیه انجام داده باشند به محض ترک کار کارگران بر روی سفته یا چک سفید امضا اقدام می‌کنند، گفت: در این شرایط در نهایت تاسف خودشان محکوم می‌شوند و باید رضایت کارگر را جلب کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان/ 940

انتهای پیام


صدای زنجاندریافت چک و سفته از کارگراختلافات کارگری و کارفرماییترک کار
sedayezanjannews.ir/nx3907
نام
ایمیل
نظر*


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»