کد خبر: 5130
194
1399/10/27 - 9:14


آقای نماینده، شما اول!

سمیه میناخانی

پایگاه خبری صدای زنجان

مدتی‌ است در میان مردمی که به خاطر محدودیت‌های کرونا، امکانی برای تفریح سالم ندارند، برخی از کاربران فضای مجازی منتظر انتشار خبری در کانال‌های خبری معتبر می‌مانند و به محض درج آن، به عنوان اولین نفری که برای آن خبر پیام می‌گذارند، نام خود را ثبت می‌کنند، محتوای پیام آن‌ها یک کلمه است: "اول"!

این شوخی مردم عامی، حالا تبدیل به اپیدمی میان برخی سیاستمداران تازه کار شده و برخی نمایندگان در واکنش به اتفاقات پیرامون خود همین‌گونه عمل می‌کنند. چنان با عجله و بدون اندکی تفکر به دنبال انتشار پست و مطلب هستند که محتوا فراموششان می‌شود. ماحصل این عجول بودن هم همان است که در واکنش به فلان موضوع بگویند؛ "اول"!

شیخ حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه بی‌شک اول‌ترین این نوع نمایندگان است. او که با کسب 19 هزار رای از مجموع 84 هزار رای صحیح اخذ شده از این حوزه راهی مجلس شده، روحانی 40 ساله‌ای است منتسب به جبهه اصولگرایی و بیشترین فعالیت در فضای مجازی را در میان سایر نمایندگان استان دارد و به دلیل همین فعالیت و اظهارنظرهای گاه تعجب‌برانگیز خود، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. وی در بحث تجمع تعدادی از مردان در مقابل مجلس در اعتراض به قانون مهریه، نخستین نماینده‌‌ای بود که حتی قبل از نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس، واکنش توئیتری نشان داد و نوشت: "نباید نتیجه مهریه، هزاران زندانی باشد" و البته این اظهار نظر نیز به مذاق فعالان حقوق زن خوش نیامد چرا که آنان معتقد بودند "معاف کردن مردان از مجازات به حقوق زنان لطمه وارد می‌کند".

اما آنچه که نام وی را در شبکه‌های برون مرزی نیز بر سر زبان‌ها انداخت ماجرای اولین مصاحبه مطبوعاتی وی در زنجان بود که وقتی ماسک خود را در جلسه برداشت، خبرنگاری پرسید چرا ماسک نمی‌زنید و وی گفته بود که من بیمه حضرت ابوالفضل‌ام! این اظهارنظر در شرایطی که ستاد کرونا در کشور اعلام کرده که در مجامع عمومی همه باید از ماسک استفاده کنند، از مرزهای کشور فراتر رفت و در شبکه‌های فارسی زبان خارجی نیز با تعجب از این اظهارنظر یاد شد. وی جوابیه‌ای ارسال کرد که منظورش این نبود و آن بود، و رسانه انتشاردهنده را متهم به شیطنت کرد ولی بعدها انتشار عکس‌های وی در مجلس بدون داشتن ماسک نشان داد که منظور همان بوده نه همین!

بسیاری دیگر از نمایندگان نیز همچون اقای شجاعی اعتقادی به استفاده از ماسک نداشتند ولی چون حضور پررنگی در فضای مجازی ندارند، نامشان بر سرزبان‌ها نیفتاد!

حالا آخرین دست‌پخت توئیتری این آقای نماینده مربوط به اظهارات فائره هاشمی، دختر آیت‌الله هاشمی درباره تمایل وی به انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکاست که شجاعی در اظهارنظری عجولانه در توئیتر نوشت: «اگر حاج قاسم نبود، فائزه کنیز داعش بود شاید.»

آیا این ادبیات ضد زن و جنسیت‌زده از نماینده‌ای که دکتری حقوق خود را از دانشگاه "عدالت تهران" گرفته نباید بعید باشد؟ شاید هم این ادبیات ماحصل دانشگاه‌های غیردولتی  وغیرانتفاعی است که فقط مدرک می‌دهند!

وی با این ادبیات در فراکسیون‌ "انقلاب و گام دوم انقلاب" سمت نایب رئیسی فراکسیون را داشته و دبیر دوم فراکسیون "روحانیت" نیز هست. نایب رئیس دوم کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس بوده و جالب‌تر اینکه عضو هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز هست! همه این‌ پست‌ها و سمت‌ها یعنی آقای شجاعی پتانسیل بالایی برای مطرح شدن در مجامع را دارد و خود وی از ابتدای ورود به مجلس سودای مطرح شدن را داشته، حالا یا با چهره‌ای خوب مطرح می‌شود، اگر نشد با چهره‌ای بد!

آقای نماینده قبول، در سرعت نشان دادن واکنش به اظهارات دختر هاشمی شما "اول"، آیا در ادب هم اول‌اید؟


انتهای پیام/

اقدام کننده: م.س

sedayezanjannews.ir/nx5130
نام
ایمیل
نظر*


درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار آرشیو روزنامه گزارش تصویری تبلیغات در سایت

«من برنامه نویس هستم» «بهار 1398»